www.HSkosmetika.cz       mapa stránek
 

                       Mezoterapie mikrojehličkovým DermaPenem

                     

Mezoterapie mikrojehličkovým perem je nová revoluční alternativa dermarolleru. Má mnoho výhod oproti mezoterapii válečkem.

Jedná se o mikrojehličkovou terapii, díky které se výrazně stimuluje tvorba kolagenu. Navíc se pomocí přístroje vpravují do hlubších vrstev kůže účinné látky či séra. Zlepšuje se elasticita pokožky díky remodelaci kolagenu, elastinu a dokonalé hydrataci.

Dále dochází k:

 • omlazení a barevné sjednocení pleti
 • korekce vrásek a drobných rýh
 • rozjasnění unavené pleti
 • zpevnění pokožky, zvýšení pružnosti
 • zmírnění pigmentací
 • korekce jizev, jizviček po akné a strií
 • regenerace pokožky po opalování
 • hydrataci pleti a tím i jejímu vypínání zevnitř
 • rejuvenace, omlazení
 • stažení pórů

Výhody DermaPenu proti jiným metodám jehličkování:

 • Vertikální vpichy nepoškozují epidermis jako jiné jehličkové metody
 • Kůže se hojí rychleji
 • Rychlé vpichy minimalizují bolest.
 • Díky nastavitelné hloubce vpichu lze DermaPenem ošetřit celou plochu obličeje, ale i tělo (jizvy, strie na těle).
 • DermaPen lze díky jeho unikátním vlastnostem použít i na špatně přístupné oblasti jako je okolí očí, rty a nos.
 • Ošetření je rychlé a minimální je i doba rekonvalescence.
 • Jednorázové jehlové nástavce zabraňují přenosu infekce.
 • DermaPen pracuje s jednorázovými mikrojehličkovými nástavci, které vertikálně propichují pokožku a vnikají do nastavené hloubky kůže – 0,25 až 2,5 mm. DermaPen využívá systém automatické vibrace, jehličky se vpichují do kůže vysokou rychlostí. Díky tomu je ošetření minimálně bolestivé, na rozdíl od jiných metod jehličkování. Frekvence vpichu je opět nastavitelná, podle ošetřované oblasti. Volit lze z 5 rychlostí (frekvence vpichu 25x za sekundu až 90x za sekundu)

Jak působí DERMAPEN?

DermaPen využívá vlastní fyziologické schopnosti regenerace kůže.

 Při ošetření vzniknou v kůži mikro kanálky, které zde po sobě zanechají vpichy jehličkami. Imunitní systém pokožky se zmobilizuje, vyplaví se růstové faktory, které stimulují kožní buňky k produkci kolagenu. Zároveň se tvoří nové kožní buňky. Nová hmota vyplňuje kanálky vzniklé po jehličkách, její celkový objem narůstá. Kolagen je pevnější a kůže je elastická. Regenerační proces trvá až čtyři týdny.

Při ošetření se často využívají vzniklé kanálky i k tomu, aby se do kůže vpravily některé použité látky – například hyaluron, kolagen, vitaminy. Do kůže se jich tímto způsobem dostane až o 80% více než pouhým nanesením na její povrch.

 

Časté otázky a odpovědi

Kolik ošetření se doporučuje? V jakém intervalu?

Nejlepšího výsledku se dosahuje při ošetření 3-6 kúr, v závislosti na stavu pokožky a cíle, kterého chceme dosáhnout. Opakuje se po 3-4 týdnech.

Za jakou dobu po ošetření lze pozorovat výsledek?

Běžně vidíte výsledek již po prvním ošetření. Dlouhotrvající a výrazně viditelný efekt lze očekávat po čtvrtém až šestém ošetření. Vaše pleť se bude zlepšovat i dále, po dobu 6 měsíců po posledním ošetření.

Je ošetření bolestivé?

Při hloubce vpichu do 0,5 mm je ošetření téměř nebolestivé.

Jak dlouhá je rekonvalescence po zákroku?

Po ošetření očekávejte, že může být pleť začervenalá. Záleží na citlivosti pleti, někdy je mírně oteklá. Klientky většinou udávají, že do rána je pleť zklidněná. Proto je dobré po ošetření odpočívat a neplánovat si společenské akce ani sporty.

Jak se starat o pleť po ošetření DermaPenem?

Vhodnou péči si domluvíme spolu po ošetření. Obecně platí, že jsou vhodná séra, která korespondují s problémem, pro který se ošetření provádí, například séra s obsahem kyseliny hyaluronové, vitaminy. Pleť musí být neustále hydratovaná, nesmíte mít pocit suché pokožky. Je nutné používat ochranu před UV zářením, aby se předešlo komplikacím ve formě pigmentových skvrn.Druhý den po ošetření již můžete použít lehký make-up.

Kontraindikace k ošetření:

Informujte mne, pokud užíváte léky proti srážlivosti krve, trpíte ekzémy nebo lupénkou, herpetickou infekcí, jste těhotná, máte problémy se štítnou žlázou.

Na zákrok musíte být absolutně zdravá bez zdravotních potíží- to platí i např. pro „obyčejnou“ rýmu.

                    

      

Dermarollerová mezoterapie


                              
MEZOTERAPIE

Mezoterapie je v dnešní době stále více používaný postup, kterým lze dosáhnout výrazné omlazení pokožky na různých částech těla.

Zejména se aplikuje na obličeji, krku, dekoltu, ale i na jiných částech těla, kde chceme docílit zlepšení stavu pokožky, zejména při ochabování pokožky, jizvám po akné, stárnutí a nedostatku elestity a hydratace.

Díky mezoterapii se zvyšuje cirkulace krve a lymfy, a tím se výrazně podporuje schopnost regenerace a obnovy pokožky.

CO JE TO MEZOTERAPIE?

Tato metoda pochází z USA. Zvyšuje propustnost léčivých látek do kůže a vyvolává novotvorbu kolagenu. Tím se podstatně zlepšují elastické vlastnosti pokožky. Nové buňky vypnou kůži a tím se vyrovnávají středně hluboké vrásky, pokožka se hloubkově regeneruje a viditelně omlazuje, zpevňují se povadlé oblasti obličeje. Po mezoterapii je jemná a vyhlazená.

POSTUP MEZOTERAPIE

Postup při MEZOTERAPII je ten, že se kosmetickým demarollerem, který má po svém povrchu jehličky z lékařské oceli, intenzivně masíruje povrch ošetřované části obličeje či těla. Na takto připravenou pleť se aplikují speciální roztoky, kterými docílíme rozjasnění pleti, doplnění vitamínů, kolagenu, hydratace, zpevnění pleti apod.

Další ampule, kterou lze místo kolagenové aplikovat, je kyselina hyaluronová. Její účinky jsou popsány níže.

Může se postupovat několika způsoby, v první fázi s aplikací ampule se zapracováním jehličkami, druhá možnost s podrážděním pleti a nanesením speciální směsi kyseliny Prepeel 8% a následným zapracováním ampule hyaluronu. Kyselina ještě více otevře pleť a ta pak přijme vysoké procento výživových látek. Poté je pleť uzavřena galvanizací.

Jaká je hloubka vpichů záleží na tom, jaký chceme docílit efekt. Většinou se na běžné kosmetické ošetření využívá délka jehliček od 0,3 mm – 0,5 mm.

Séra, která si po konzultaci s kosmetičkou klientka vybere, mohou být zapracována galvanickou terapií, protože účinek sér zapracovaných tímto způsobem je ještě efektivnější.

Po ošetření se doporučuje nepoužívat 24 hod. make-up.

Vyhněte se pár dní sauně a také soláriu! Pleť doma ošetřujte podle pokynů, které dostanete při ošetření.

Doporučují se 4 procedůry v odstupu 3-4 týdnů

Tato metoda je náhradou botoxu, protože doplněné látky pokožku vypnou, vyplní, zregenerují a projasní.

Na MEZOTERAPII si vyhraďte asi 60 min.

Používaný dermaroller je sterilní a je vždy určen jen pro jednu klientku!

Co je kyselina hyaluronová a jaké jsou její účinky?

RosenPharma a.s., firma, která dodává ampule hyaluronu, popisuje účinky této kyseliny takto:

Kyselina hyaluronová je jedna z hlavních součástí mezibuněčné hmoty. Je obsažena v pojivových, epiteliálních a nervových tkáních. Ve větším množství se nachází v očním sklivci, synoviální tekutině (tj. tekutině obklopující klouby), chrupavkách a pupečníku.
Kyselina hyaluronová je součástí kožní tkáně u všech savců, produkuje jí tedy i náš organismus ale stárnutím se tato hladina stále více snižuje.
KH má řadu významných biologických funkcí:

 • hydratační schopnost - váže vodu, je schopna navázat molekuly vody několikanásobně vyšší hmotnosti, než je její vlastní hmotnost
 • v pojivové tkáni síťovitě spojí a vyplní buněčné pletivo, čímž zajistí pružnost a pevnost daného orgánu (např. kůže)
 • podporuje tvorbu nových kolagenových a elastických vláken 
 • urychluje tkáňovou regeneraci, čehož využíváme při hojení ran, popálenin a kožních vředů
 • redukuje jizvy, zabraňuje ukládání kolagenu do jizev
 • neutralizuje volné radikály, má antioxidační vlastnosti 
 • podporuje lubrikaci v tkáních 
 • má analgetický účinek v kloubech, tím že snižuje tření a absorbuje tlakové nárazy, zároveň snižuje opotřebování kloubů při artróze a zabraňuje degradaci kloubní chrupavky
 • rozjasňuje oči, chrání jemné oční tkáně při poškození během operace v oční chirurgii

S věkem se produkce KH snižuje, a proto je vhodné ji doplňovat formou kosmetických přípravků anebo doplňků stravy

V minulosti se extrahovala z kohoutích hřebínků, ale kvůli náročnosti se od tohoto postupu ustoupilo. Dnes se získává moderním chemicko-technologickým procesem.

K znecitlivění je možné použít Emla krém, doba působení min. 30 min.


 


 

HSkosmetika.cz © 2010 - 2017, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software