www.HSkosmetika.cz       mapa stránek
BLOG
Milé klientky, protože se na mne některé z Vás obracíte o radu, jak pečovat o pleť v době COVID-19, budu Vás postupně provádět ošetřeními, která si můžete provádět doma a vylepšit si pleť jednoduchými triky a osvědčenými metodami.

Otázky a odpovědi

V čem jsou rozdíly mezi kvalitní a "levnou" kosmetikou?

Někdy se setkávám s názorem, že je jedno, co si mažeme na obličej, protože naše babičky se mazaly Indulonou a pleť měly bez chybičky…

Je pravda, že to tak bylo. Mazalo se Indulonou, sádlem a olejem, ale i proto, že na trhu nebyl téměř žádný výběr.  Vzpomenu za totality Niveu a Marinu . :-)))

Druhá věc je, že nikdy nebylo tak znečištěné prostředí a ohromný stres, jaký máme dnes. Na naši pleť má právě toto rozhodující vliv.

Ráda bych lidově vysvětlila, proč krémy z drogerie a různých firem prodávajících přes stánkové prodejce /o dost levnější než značkové krémy/

nepřinášejí pleti z dlouhodobého hlediska žádoucí kosmetický výsledek.

1)Podstatnou věcí je samozřejmě složení.

2)Dalším důležitým faktorem je ale molekulární velikost ingrediencí v produktu.

Představte si pro srozumitelnost, jak se snažíte přesít přes sítko hrách.

Můžete se snažit sebevíc, ale skrz něj se nedostanete.

Levnější krémy mají velké molekuly svých ingrediencí.

Podle složení opravdu obsahují látky napsané na obalu, ale ty zůstanou působit jen na povrchové části pokožky „epidermu“. Pleť má síťovinu, laicky řečeno, jako síto, přes kterou nepropustí velké molekuly do hloubky pokožky, které říkáme „dermis“. Proto často klientky přicházejí sklíčené kolem čtyřiceti let, kdy najednou pleť začne prokazovat hluboké vrásky, pigmentaci a různé nerovnosti, které právě vznikají nedostatečnou hydratací a výživou v dermis.

Právě zde vznikají problémy stárnutí. Dlouhodobě se tato dermis nespokojí jen s tím, co získává stravou, protože dnešní doba pleť vyčerpává i zvenčí: chemickými látkami, chlorovanou vodou, smogem, elektrosmogem a zářením různého druhu, tzv.volnými radikály ze znečištěného životního prostředí, cigaretovým kouřem a dalšími…

Je-li tedy molekulární hmotnost účinných jednotlivých látek v produktu velká, nemohou velké částice proniknout do dermis a vyživit tyto vrstvy. Oproti tomu malé molekuly proniknou přes síťovinu a regenerují, revitalizují, zpevňují a hydratují do hluboké vrstvy pokožky.

Nedejte tedy na krásně barevné katalogy rozdávané na ulici, dárky za nákupy nebo lživé reklamy, jak budete za pár týdnů o 10 let mladší! Většina těchto výrobců, aby se dostala na nízkou cenu, má také levnou výrobu. Takže krém, který natřete na pleť, zůstane jen na povrchu.Tyto levné produkty obsahují také konzervanty a vůně, na kterou si pleť může časem vytvořit alergickou reakci, kterou si žena už do spojitosti s krémem nedá dohromady, protože jí léta nedělal, jak říkají některé klientky, žádné problémy.

Vyrobit nano částice a mikromolekuly do pleťového produktu je velmi nákladné, proto se toto odrazí i v ceně výrobku. Z dlouhodobého hlediska se Vám však investice vrátí v podobě hloubkově vyživené, hydratované a spokojené pleti. Takže levná kosmetika se časem hodně prodražuje!

Proto jsem se také rozhodla pro velmi kvalitní přírodní francouzskou kosmetiku Thalac a Phytomer,  které splňují požadavky pro zdravou a krásnou pleť.

Kosmetické ošetření s použitím těchto značek vykazuje ihned hloubkovou hydrataci, projasnění a regeneraci pleti. S výběrem produktů Vám velmi ráda poradím při kosmetickém ošetření.


Můžete si u nás zakoupit DÁRKOVÉ POUKAZY na vybraná ošetření.

Přejeme si, aby Vámi darovaná ošetření formou dárkového poukazu byla skvělým zážitkem a hodnotným dárkem pro Vaše blízké.

Proto provádíme tato ošetření s největší pečlivostí, kvalitně a nešidíme je co do práce i použitých produktů.

      
              

  
HSkosmetika.cz © 2010 - 2021, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software