www.HSkosmetika.cz       mapa stránek
VELKÉ OMYLY V DOPORUČENÍCH V PÉČI O PLEŤ

Ráda bych Vám trochu poradila a osvětlila některé názory na péči o pleť.  Pokusím se to podat zjednodušeně, i když problematika je docela složitá.
Moc mne překvapuje, kolik je dnes na internetu blogů a youtubových videí, kde si všechny ty slečny hrají na odbornice.

Jedna docela známá blogerka radila nedávno ženám, že našla naprosto úžasnou věc v drogerii a tou jsou jemné žiletky na odchlupení tváře. Doslova řekla, že po takovém zásahu budete mít pleť jako mimino.
Představa, kolik žen při sledovanosti jejího blogu se toho chytně a začně si žiletkou přejíždět důkladně tvář, mě zamrazila.
Bohužel toto je jeden strašný návod z desítek dalších.
Na jiných webových stránkách, kde takové holítko na pleť pro ženy samozřejmě i prodávají, doporučují holit se 3x týdně! Prý se ničeho nemusíte obávat, i make-up bude pak krásnější....Pisatel argumentoval tím, že mužská pleť stárne pomaleji a je to díky holení!!! Fakt????
Není to naopak?

Je to můj názor, ale POZOROVÁNÍM JSEM ZJISTILA OPAK.
- Všichni muži, které znám, mají po holení pleť podrážděnou, proto se jim doporučují různé vody po holení na zklidnění a regeneraci.
- Po holení některé chloupky zarůstají a tvoří pupínky.
- Pleť po holení je vysušenější a více náchylná na podráždění a začervenání.

Ženská pleť je jiná než mužská a je velmi jemná. Pokud Vám neraší knír nebo neroste srst na tváři, objíždět pleť žiletkou je hazard. Jedno velké nebezpečí pro jemnou pleť je pigmentace.

Každým broušením a i holením se na pleti peelinguje vrchní vrstvička kůže, která tvoří ochranou bariéru před jakýmkoli nebezpečným zářením, viry a bakteriemi, smogem a volnými radikály. Lidově řečeno, volné radikály jsou rozbíječi buněk. Vrchní vrstva je skvělá ochranná bariéra pro bezpečí spodnějších vrstev. Chloupky v obličeji mají svůj účel a bez nich je pleť obnažená.
Když "seříznete" povrch pleti s chloupkama, zbavíte jí štítu a podráždíte ji, i když to není možná ani vidět.
Zarůstající chloupky mohou pak tvořit svědivé pupínky nebo se do pleti může dostat v horším případě i infekce. Chloupky nejsou naši nepřátelé, jak je přísný svět ženské krásy odsuzuje. Nepřátelé jsou neinformovaní lidé, kteří vnucují své názory na internetu neinformovaným slečnám, které si mohou pleť nenávratně poškodit.
   

JAK OŠETŘIT PLEŤ S AKNÉ A NÁSLEDNÝCH JIZEV?

Další "dobrá" rada, kterou jsem objevila na jednom serveru o kráse....Cituji: "Pro vyčištění pórů použijte do trochu medu skořici."

Skořice je silné prokrvující  koření. Mezi vedlejší účinky se uvádí to, že může způsobovat alergie a silné nežádoucí prokrvení, dokonce popálení sliznic , pálení rtů a jazyka.
Právě toto prokrvení je velmi problematické u citlivé, jemné , senzitivní a kuperosní pleti. Může způsobit při alergiích na ní silné otoky.
Ve spojitosti s medem sice může být "bezpečnější", přesto skořici pro masáž kůže na obličeji nedoporučuji.
Silně prokrví a podráždí křehké žilky, kůže zčervená a pálí.

---------------------------------------------


Milé klientky, protože se na mne některé z Vás obracíte o radu, jak pečovat o pleť v době COVID-19, budu Vás postupně provádět ošetřeními, která si můžete provádět doma a vylepšit si pleť jednoduchými triky a osvědčenými metodami.


Protože některé z vás mne požádaly o radu, jak vrstvit zakoupené produkty, připravila jsem přehled, v jakém pořadí je použít.

 
1) Kosmetické produkty a jejich použití:

- ČISTÍCÍ GEL
- ČISTÍCÍ MLÉKO
- PEELING MECHANICKÝ
- PEELING KYSELINOVÝ             
- TONIK
- SÉRUM
- KRÉM           

 Postup ošetření pleti:
1) odličte očního okolí a řas micelární vodou nebo mlékem- oční okolí je velmi citlivé, velmi rychle ztrácí elastitu, ztenčením prosvítají spodnější tmavší vrstvy, takže pozor, dámy, buďte na tuto jemnou pleť velmi jemné!

2) navlhčete dlaně a rozetřete trošku gelu pro čištění do pěny. Masírujte alespoň 1 minutu a opláchněte teplou vodou.

3) pokud máte rády pleťové čistící mléko, nepoužívejte tampony, ale rozmasírujte mléko po celém obličeji a splácněte teplou vodou nebo navlhčenou houbičkou či tamponem.

4) brusný peelig používejte při normálním typu pleti pouze 1x týdně. Brusné částečky mohou častějším používáním dráždit citlivou kůži. Jemně ho masírujte prsty a vyhýbejte se očnímu okolí a oblastem s červenými žilkami! V případě kuperosní pleti doporučuji neagresivní jemné částečky v peelingu a provádět pouze na místech, kde není výskyt žilek.

5) kyselinový peelingový čistící gel určený pro každodenní péči lze používat na normální a mastnou pleť, protože více vysušuje.
    AHA kyselinový peeling 1x za měsíc. Pro domácí použití se používá 20% kyselinka glycolová nebo mandlová.
Peeling naneste po celé oblasti obličeje kromě očního okolí  a nechte 2 minuty působit. Podle pocitu v pleti můžete zvyšovat dobu působení postupně až na 5 minut.
Poté použijte neutralizátor nebo pleťové mléko /pokyny jsou různé podle stupně kyselosti a jsou udané v návodu k použití/, a opláchněte důkladně teplou vodou!
Nenechte se odradit, když pocítíte jemné brnění nebo štipkání. Je to normální a vy můžete vidět, že proces čištění pleti opravdu probíhá.
Doporučuji 3 dny po domácím ošetření pleť chráni proti slunci kvůli pigmentaci.

6) na tampon nakapejte tonic a provlhčete pleť. Tonic připravuje pleť pro další produkt a snižuje spotřebu krému. Některé ženy mají pocit, že je to zbytečná péče a že sérum nebo krém po umytí stačí. Kůže je součást našeho těla. Když máte ráno žízeň, napijete se? Kůže je žíznivá. Celou noc pracovala na své regeneraci a ráno potřebuje dodat hydrataci. Dejte jí napít, odmění se vám.

7) aplikujte 1-2 kapky séra, sérum je v péči o pleť něco jako elixír mládí. Je to vysoce účinná a koncentrovaná směs regeneračních, hydratačních, zklidňujících a posilujících extraktů a látek. Vydrží velmi dlouho, stačí kapka, ale v péči o pleť je, podle mne, od určitého věku nezbytné. Sérum vždy fixujte následně krémem.

8) Krém do pokožky nevtírejte, ale jemně vklepejte. Pokud pleť předem provlhčíte předchozí péčí, stačí vám na celý obličej, včetně krku, velikost hrášku.
 
Můj tip:
Mám osobně velmi dobrou zkušenost s kyselinovým peelingem pro domácí použití od společnosti Thalac, s jejichž produkty pracuji v salonní péči.
Francouzi a hlavně ženy z Francie si velmi potrpí na prvotřídní produkty a vůně, složení, které je čistě přírodní a v tomto případě mořské. Mohu potvrdit, že výsledky jsou opravdu znatelné a klientky samy potvrzují výrazný dlouhodobý efekt.
Co se týká kyselinového peelingu, jednoznačně doporučuji Peeling Glycolic -Thalac/ k dostání u mne/

Co od tohoto produktu můžete očekávat?
Úžasně ošetří dehydratovanou a unavenou pleť, vyrovná ph pokožky, otevře pleť, aby mohla přijmout následnou péči.
Zároveň stimuluje buněčnou obnovu, sjednocuje odstín kůže a odstraňuje odumřele navrstvené buňky, které dělají bariéru pro pečující látky v produktech. Po aplikaci bude Vaše pleť rozzářená, projasněná, hydratovaná, hedvábně jemná a vyhlazená. Zároveň obsažený vápník pleť zpevňuje, posiluje a oživuje zevnitř.
Je vhodný pro všechny typy pleti.

Pamatujte ale na to, že stres a strach je zabiják naší krásy. Proto v této době, kdy není jednoduché udržet si vnitřní klid a pohodu, hodně relaxujte a co nejvíce se věnujte nějakému svému koníčku , sportu a vycházkám do přírody.

 
    

2) V čem je rozdíl mezi kvalitní značkovou kosmetikou a kosmetikou zakoupenou v drogeriích či stánkařů?

Někdy se setkávám s názorem, že je jedno, co si mažeme na obličej, protože naše babičky se mazaly Indulonou a pleť měly bez chybičky…

Je pravda, že to tak bylo. Mazalo se Indulonou, sádlem a olejem, ale i proto, že na trhu nebyl téměř žádný výběr.  Vzpomenu za totality Niveu a Marinu . :-)))

Druhá věc je, že nikdy nebylo tak znečištěné prostředí a ohromný stres, jaký máme dnes. Na naši pleť má právě toto rozhodující vliv. A to nemluvím o stravě a lécích, ve kterých přijímáme neuvěřitelné množství chemie pro naše tělo tak zatěžující a překyselizující.

Ráda bych lidově vysvětlila, proč krémy z drogerie a různých firem prodávajících přes stánkové prodejce s pěknými katalogy :-) nepřinášejí pleti z dlouhodobého hlediska výrazný kosmetický účinek.

nepřinášejí pleti z dlouhodobého hlediska žádoucí kosmetický výsledek.

1) podstatnou věcí je samozřejmě složení.

2) dalším důležitým faktorem je ale molekulární velikost ingrediencí v produktu.

Představte si pro srozumitelnost, jak se snažíte přesít přes sítko hrách.

Můžete se snažit sebevíc, ale skrz něj se nedostanete.

Levnější krémy mají velké molekuly svých ingrediencí.

Podle složení opravdu obsahují látky napsané na obalu, ale ty zůstanou působit jen na povrchové části pokožky „epidermu“. Pleť má síťovinu, laicky řečeno, jako síto, přes kterou nepropustí velké molekuly do hloubky pokožky, které říkáme „dermis“. Proto často klientky přicházejí sklíčené kolem čtyřiceti let, kdy najednou pleť začne prokazovat hluboké vrásky, pigmentaci a různé nerovnosti, které právě vznikají nedostatečnou hydratací a výživou v dermis.

Právě zde vznikají problémy stárnutí. Dlouhodobě se tato dermis nespokojí jen s tím, co získává stravou, protože dnešní doba pleť vyčerpává i zvenčí: chemickými látkami, chlorovanou vodou, smogem, elektrosmogem a zářením různého druhu, tzv.volnými radikály ze znečištěného životního prostředí, cigaretovým kouřem a dalšími…

Je-li tedy molekulární hmotnost účinných jednotlivých látek v produktu velká, nemohou velké částice proniknout do dermis a vyživit tyto vrstvy. Oproti tomu malé molekuly proniknou přes síťovinu a regenerují, revitalizují, zpevňují a hydratují do hluboké vrstvy pokožky.

Nedejte tedy na krásně barevné katalogy rozdávané na ulici, dárky za nákupy nebo lživé reklamy, jak budete za pár týdnů o 10 let mladší! Většina těchto výrobců, aby se dostala na nízkou cenu, má také levnou výrobu. Takže krém, který natřete na pleť, zůstane jen na povrchu.Tyto levné produkty obsahují také konzervanty a vůně, na kterou si pleť může časem vytvořit alergickou reakci, kterou si žena už do spojitosti s krémem nedá dohromady, protože jí léta nedělal, jak říkají některé klientky, žádné problémy.


Vyrobit nano částice a mikromolekuly do pleťového produktu je velmi nákladné, proto se toto odrazí i v ceně výrobku. Z dlouhodobého hlediska se Vám však investice vrátí v podobě hloubkově vyživené, hydratované a spokojené pleti. Takže levná kosmetika se časem hodně prodražuje!

Proto jsem se také rozhodla pro velmi kvalitní přírodní francouzskou kosmetiku Thalac a Phytomer,  které splňují požadavky pro zdravou a krásnou pleť.

Kosmetické ošetření s použitím těchto značek vykazuje ihned hloubkovou hydrataci, projasnění a regeneraci pleti. S výběrem produktů Vám velmi ráda poradím při kosmetickém ošetření.

Všechny produkta Thalac a Phytomer lze zakoupit v našem studiu.

V době Covid-19 zasílám poštou za běžné poštovné.

 


Můžete si u nás zakoupit DÁRKOVÉ POUKAZY na vybraná ošetření.

Přejeme si, aby Vámi darovaná ošetření formou dárkového poukazu byla skvělým zážitkem a hodnotným dárkem pro Vaše blízké.

Proto provádíme tato ošetření s největší pečlivostí, kvalitně a nešidíme je co do práce i použitých produktů. tel. č. 777863717

      

              

  

HSkosmetika.cz © 2010 - 2021, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software