www.HSkosmetika.cz       mapa stránek


               Baňkování-vakuoterapie
                

Baňkování neboli vakuoterapie je jedna z nejstarších metod léčby s kořeny v dávné Číně. Dodnes je oblíbenou a úspěšnou metodou, jak odstranit bolest pohybového aparátu. Díky reflexnímu působení dochází ke zlepšení funkce vnitřních orgánů.

Jak baňkování-vakuoterapie probíhá?

Pracuji s ohňovými baňkami, silikonovými i pístovými. Všechny způsoby jsou velmi příjemné a účinné. Baňkování začíná uvolňující aromatickou masáží na zahřátí svalů a zklidnění psychiky. Poté je tělo masírováno baňkami, kdy se ošetřují jednotlivé energetické dráhy, sleduje se svalové napětí a zatuhliny. Po zjištění problémů a bolestivých míst se přikládají baňky na 5-10 min.v počátku léčby-při třetí a další terapii 10-20 min.(podle tělesné konstituce klienta). Po aplikaci baněk opět přijde na řadu závěrečná relaxační a ošetřující masáž.

Během této terapie se na daná místa na těle přikládají baňky, ve kterých se těsně před přisátím na kůži vytvoří spálením vzduchu v baňce podtlak. Tlak v baňce nesmí být příliš silný, aby nevznikly krevní podlitiny. Pokud se přeci jen vytvoří, vstřebá je tělo do několika dnů. Tomu může terapeut předejít tím, že se pokožka přisátou baňkou masíruje, což je vnímáno ošetřovaným jako velmi příjemná  relaxační a uvolňující masáž. Takovým postupem terapeut ještě lépe využije fyzikálního, metabolického a reflexního účinku podtlaku.

V čem je baňkování jedinečné?

  - zlepšuje se periferní oběh krve a lymfy
  - odplavují se škodliviny

  - změkčují se zatuhlá a ztvrdlá místa

  - dochází k úlevě od bolesti svalů i kloubů

  - k úspěšnému léčení celulitidy

  - k úpravě funkce vnitřních orgánů

  - ke zlepšení látkové výměny

  - ke zjemnění kůže díky odstranění výměšků tukových potních žláz-olej se přemění v neprůhledný maz, který obsahuje kromě solí i     močovinu, aceton, žlučové kyseliny, které jsou pro organismus toxické.

Je toto ošetření bolestivé?

Na nemocných místech může klient cítit tlak, ale v žádném případě nejde o prudkou bolest. Masírovaná část těla zůstane po terapii prokrvená a růžovočervená, v žádném případě by neměly zůstat rozsáhlé modřiny a potrhané krevní kapiláry. Některým lidem se vytvářejí modřiny i při velmi malém tlaku na pokožku. Je dobré na jakékoli takové problémy upozornit ještě před masáží, zvláštní opatrnost je třeba u klientů, kteří berou léky na ředění krve. Pokud na pokožce přeci jen vzniknou otlaky a stopy po baňkách, zmizí zpravidla do několika dnů.

Kontraindikace:

Baňkování není vhodné pro pacienty s plicním, kožním a cévním onemocněním, při nádorovém a infekčním onemocnění, horečce, zánětech, při poruchách srdečního rytmu, při poruchách průchodnosti cév, v těhotenství a vysokém krevním tlaku.

Pokud se chystáte na ples v šatech s odhalenými zády, dopřejte si raději masáž baňkami až po této události :-)))

            


   

HSkosmetika.cz © 2010 - 2024, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software