www.HSkosmetika.cz       mapa stránek

Co je dermokosmetika


Jako dermokosmetické označujeme přípravky, které respektují fyziologii lidské kůže a jejich použití je v souladu s dermatologickými zásadami volby jednotlivých typů kosmetických přípravků. Dermokosmetika SynCare nabízí přípravky pro ošetření všech typů pleti. Zvláště se zaměřujeme na suchou citlivou pleť, na pleť s akné, zralou pleť a pleť s vrozenými nebo získanými defekty (ekzémy, rosacea, hyperpigmentace a stárnutí pleti).

Obecné zajímavé informace o dermokosmetice

Šest zásad dermokosmetiky SynCare

  1. Přípravky může vyvíjet a informace o přípravcích sestavovat jen specialista s příslušným vysokoškolským vzděláním.
  2. Přípravky nesmí negativně ovlivňovat vlastnosti kožního povrchu (hydrolipidní film, pH, fyziologickou mikrobiální flóru).
  3. Jen výjimečné používat parfémy.
  4. Individuální k potřebám pleti – nevyrábět přípravky na všechny typy pleti.
  5. V maximální míře využívat přírodní suroviny rostlinného původu.
  6. Tam, kde je to možné, používat suroviny certifikované v bio kvalitě. Běžné typy pletí.

Jak působí naše kosmetika

Dermis
plná velikost po kliknutí na obrázek

Zabýváme se vývojem a výrobou speciálních kosmetických produktů, které lze získat především prostřednictvím lékařů, lékáren a kosmetických salónů. Naše kosmetika patří do skupiny dermokosmetických přípravků. Nejdůležitější je poznání stavu pleti klienta. Naše společnost vlastní a distribuuje zařízení pro typizaci pleti.

Dermokosmetika SynCare je určena pro ošetření všech typů pleti. Zvláště se zaměřujeme na suchou citlivou pleť, dále na pleť s akné, zralou pleť a pleť s vrozenými nebo získanými defekty (ekzémy, periorální dermatitida, rosacea, poškození slunečním zářením).

Mastná pokožka

řez mastnou pokožkou

Charakteristika: pleť se leskne, póry na pleti jsou zřetelné, otevřené a plné mazu. Mastná Pleť může začervenávat a být citlivá, povrch může být zhrubělý. U zvláštního typu mastné pleti - seborhoické dermatitidy se objevují žlutavé šupiny v obočí, za ušima a v ovlasené části hlavy.

Příčiny: vrozený větší počet mazových žláz, hormonální příčiny (androgeny), kontakt s některými chemikáliemi, některé kožní infekce, nevhodně volené kosmetické ošetření - mýdla, přípravky s etanolem, mastné krémy.

Jak ošetřuje mastnou pleť kosmetikou SynCare: pro ošetření nepoužíváme přípravky s minerálními oleji, omezujeme použití etanolu při čištění pleti, vyvinuli jsme speciální sérum, které snižuje snižuje vylučování mazu (Adstringentní sérum), zvláštní řadu nabízíme pro ošetření pleti s akné.

Normální pokožka

řez normální pokožkou

Charakteristika: pleť je bez lesku, póry jsou stěží zřetelné. Určité množství mazu můřže být patrno v T-zóně. Pleť nebývá citlivá, dobře snáší kosmetické ošetření. Lze volit větší škálu kosmetických přípravků než u pleti mastné nebo suché. Normální pleť znamená nejméně problémů, na druhé straně je péče zaměřená na udržení normální pleti náročná.

Jak ošetřujeme normální pleť kosmetikou SynCare: pro ošetření normální pleti platí krokový postup: odlíčení - čištění - tonizace - masáž a výživa (regenerace) - ochrana. Vhodná je většina odličovacíách a čistících prostředků. Většina masek(mimo masek na problematickou pleť), masážní krémy i olejeSynCare Basic, krémy s přírodními oleji(řada SynCare Basic, Nicream) a mořská řada(Lacrima). Pro pravidelné ošetřování normální pleti je určený krém Renovia, speciálně vyvinutý pro tento účel.

Suchá pokožka

řez suchou položkou

Charakteristika: má často jemné, nezřetelní póry, T-zóna nebývá promaštěná. Pleť může začervenávat v důsledku její zvýšené citlivosti. Má sklon k ochabování dřivě než pleť normální nebo mastná. Je třeba ji chránit především před negativními vlivy vnějšího prostředí jako je sluneční záření, prach a chemické prostředky. Pleť ošetřujeme velmi opatrně, platí zásada - méně je více. Suchá pleť vyžaduje především ochranu přes den a výživu přes noc.

Přičiny: vrozeně snížený počet mazových žláz, fyziologicky v dětství. Rovněž zralá pleť je sušší. Samostatné používání hydratačních krémů s vysokým obsahem vody suchou pleť poškozuje, právě tak jako přípravky s vysokým obsahem alkoholů (etanol, glycerin nad 5%).

Jak ošetřujeme suchou pleť kosmetikou SynCare: doporučujeme přípravky s rostlinnými oleji (Sebucel, Krém s meruňkovým olejem), odličovací a čistící přípravky bez parfému a etanolu. Pro zralou pleť je určena řada CeraSkin, která obsahuje látky obnovující lamelární vrstvy lipidů a tím působí proti stárnutí pleti.


HSkosmetika.cz © 2010 - 2024, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software